PROSLAVA GOSPE LURDSKE I SVJETSKI DAN BOLESNIKA U ZEMUNU

13. veljača 2015.

ZEMUN (TU) - Na Svijećnicu u franjevačkoj crkvi u Zemunu započela je devetnica u čast Gospi Lurdskoj  a sam spomendan Lurdske Gospe proslavljen je 11. veljače  procesijom sa svijećama  i svečanom svetom misom. Premda se na molitvu krunice i pobožnost svake večeri okupljao manji broj vjernika, na euharistijskom slavlju crkva je bila lijepo popunjena Marijinim štovateljima, koji su uveličali slavlje pjesmom i molitvom.
Kako je to ujedno i Svjetski dan bolesnika u svetoj misi molili smo za sve bolesnike,  posebno one iz naše župske zajednice, a onima koji su bili pripremljeni i osjećali se potrebnima, podijeljeno je i bolesničko pomazanje.
U propovijedi je spomenuto da je namjera ovog dana, prisjetiti se i zahvaliti onima koji skrbe o bolesnicima, a to su zdravstveni i brojni drugi djelatnici i volonteri koji svojim plemenitim radom brinu o potrebama bolesnih. Svečanosti ovog euharistijskog slavlja doprinijeli su članovi našeg pjevačkog zbora.

P. Željko