PROSLAVA CRKVENOG GODA SVETE KATARINE U SOTU

03. prosinac 2014.

SOT,(TU)25.11.2014. - Svečanost povodom obilježavanja crkvenog goda župa Sot, Svete Katarine počela je u istoimenojžupnoj crkvi najprije prikazom dijela radova kojom je po zagovoru Svete Katarine župe Sot i vrijednih Soćana, volonterski i na mobu, otpočela izgradnja pastoralnog centra u tom mjestu koje će nositi ime Kata. Prisutne vjernike iz šidske općine, Vinkovaca i ostalih mjesta Republike Hrvatske kao i prisutne svećenike, pozdravio je vlč Nikica Bošnjaković župnik u Sotu. Svetu misu predvodio je vlč Vlado Karačić župnik u Starim Mikanovcima u Republici Hrvatskoj, u zajedništvu sa vlč Zdravkom Čabrajcem župnikom u Beočinu i Čereviću, Ivicom Živkovićem župnikom u Hrtkovcima, Nikincima i Platičevu, vlč Stjepanom Vukovcem župnikom u Tovarniku, grkokatoličkim svećenicima iz Šida Mihajlom Režakom i Vladimirom Edelinski i vlč Stjepanom Barišićem župnikom u Petrovaradinu.
U svom obraćanju vjernicima vlč Vlado Karačić posebno je naglasio: „Prvi puta u životu dijelim s vama radost zajedništva na blagdan Svete Katarine vaše zaštitnice. Ljubav nas je božja povezala, pozvala, stoga se radujemo Gospodinu jer radost u Gospodinu je prava radost, sve drugo su ili krive ili nedorečene radosti, a Gospodin će nam dati u svetom kraljevstvu potpunu radost savršenstva zajedništva s njim. Neka radost vaša bude potpuna, iako smo svjesni pa i mi koji dođemo iz Hrvatske ovdje, vaših poteškoća i strahova koji se na neki način očituju u nekakvoj podsvjesnoj bojazni za nas i sve naše živote, kao i za naše buduće radosti i za naš opstanak kao vjernika i kao pripadnika hrvatskog naroda. Okupljeni smo odvje oko Svete Katarine gdje se napajamo radošću koju daje samo Gospodin. Radost koja nadilazi sve muke, sve boli i sve poteškoće. Zato vas molim, vaše boli prikažite Gospodinu i molite zagovor Svete Katarine za vjeru, u pobjedu dobroga, jer unatoč svim poteškoćama, unatoč progonima, dobro će pobijediti jer to Bog želi. Neka radost naša bude potpuna u zajedništvu gdje ćemo zajedno podijeliti bol koju proživljavamo bilo koje prirode i vrste“, istaknuo je u svojoj propovijedi vlč Vlado Karačić.
Pod svetom misom vlč Bošnjaković podario je i sakrament krštenja maloj Katarini Gajdašić iz Kukujevaca, a predstavljeno je i upotpunjeno župno ekonomsko vijeće u sastavu devet vijećnika iz Sota: Stevo Jašćur, Ivica Kiš, Milenko Pavčić, Stiven Živković, Zoran Menđan, Željko Kubik, Miroslav Zarecki, Josip Šafarik i Željko Dovčak, koji će sudjelovati u brojnim planiranim aktivnostima u župi Sot u idućoj godini.
Suzana Darabašić