PREMINUO MR. SC. MARKO TOMIĆ

31. srpanj 2014.

ĐAKOVO (TU) - U srijedu, 30. srpnja 2014. u KBC-u u Osijeku preminuo je mr. sc. Marko Tomić, svećenik Đakovačko-osječke nadbiskupije i profesor na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Đakovu. Mr. sc. Tomić rođen je 28. studenoga 1952. u Harkanovcima. Za svećenika je zaređen 29. lipnja 1977. u Đakovu. Bio je zamjenik župnika u Harkanovcima i duhovni pomoćnik u Osijeku 1. Nakon studija u Rimu djeluje kao profesor na gimnaziji J. J. Strossmayera i Visokoj bogoslovnoj školi, danas KBF-u u Đakovu. Vršio je službu rektora samostanske crkve Milosrdnih sestara sv. Križa u Đakovu. Bio je glavni i odgovorni urednik Vjesnika Đakovačke i Srijemske biskupije. Sprovodni obredi bit će u petak, 1. kolovoza 2014. s početkom u 16 sati na gradskom groblju u Đakovu. Poslije ukopa uslijedit će misa zadušnica u đakovačkoj katedrali.