PREMINUO DR. SC. ANTUN ČEČATKA

22. ožujak 2013.

Cecatka__AntunĐAKOVO (TU) – Dr. sc. Antun Čečatka, umirovljeni profesor Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Đakovu i kanonik Prvostolnog kaptola, preminuo je u petak, 15. ožujka 2013. godine, u 70. godini života.

ĐAKOVO (TU) – Dr. sc. Antun Čečatka, umirovljeni profesor Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Đakovu i kanonik Prvostolnog kaptola, preminuo je u petak, 15. ožujka 2013. godine, u 70. godini života. Preč. Čečatka rođen je 29. siječnja 1944. u Bodovaljcima, Nova Gradiška. Za svećenika je zaređen 29. lipnja 1968. u Đakovu. Bio je duhovni pomoćnik i upravitelj župa u Osijeku 2, Sarvašu i Đakovu 2 te župnik u Viškovcima i dekan i župnik u đakovačkoj župi Svih svetih. Nakon studija u Rimu radio je kao profesor na Visokoj bogoslovnoj školi, odnosno na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Đakovu. Imenovan je kanonikom Prvostolnog kaptola, a do sada je vršio službu duhovnog suradnika u Samostanu Milosrdnih sestara sv. Križa u Đakovu.

Cecatka__Antun      Misa zadušnica za pokojnog svećenika održati će se u utorak, 19. ožujka u đakovačkoj katedrali, s početkom u 14 sati. Nakon mise, s početkom u 16 sati, održati će se sprovodni obredi na đakovačkom groblju.

Tomislav Mađarević