DUHOVNI SUSRET I ZAJEDNIŠTVO ŽUPLJANA U NOVOM SLANKAMENU

14. prosinac 2015.

NOVI SLANKAMEN (TU) – Župljani župe Novi Slankamen našli su se zajedno u Novom Slankamenu 7. prosinca 2015. godine u župnoj dvorani u poslijepodnevnim satima. To je jedan od povremenih organiziranih pastoralnih i duhovnih susreta koje organizira župnik preč. Berislav Petrović zajedno sa suradnicima i volonterima u župi. Vjernici župe Novi Slankamen i filijale Stari Slankamen su se okupili u toploj župnoj dvorani, koju je za ovu prigodu posebno pripremio sakristan u župi, da zajedničkim razgovorom i druženjem obogate jedni druge svojim iskustvima obiteljskog, župnog i društvenog života. Film "Kristovo rođenje" bio je još jedna od prigoda da se što bolje vjernici priprave za Božić kroz ovo adventsko vrijeme.

Nakon što je prikazan film nazočni su nastavili susret razmišljanjem o dolasku Isusa Krista k nama u svijet i predstojećem blagdanu Njegova rođenja.

U nastavku druženja svi su bili počašćeni malim domjenkom uz čaj i kiflice, zahvaljujući ministrantu Darijanu Mićiću i njegovoj mami, kojima su ostali sudionici bili zahvalni. Vjernici su se radosno razišli svojim kućama i iščekivanju novog susreta zahvalni Bogu na svemu.

Darko Peka