PREDBOŽIĆNI KONCERT U ZEMUNU

27. prosinac 2010.

Boini_koncert_Zemun_2010_002

ZEMUN, 22. prosinca 2010. - Posljednje nedjelje adventa, u župnoj crkvi „Uznesenja Blažene Djevice Marije“ u Zemunu održan je koncert kao uvod u predstojeći blagdan Božića.

Boini_koncert_Zemun_2010_002

Na inicijativu monsinjora Joze Duspare da se upriliči program jednim ovako ugodnim povodom vrlo rado su odgovorili  članovi crkvenog zbora „Svete Cecilije“ kao i članovi Društva Hrvatske Mladeži Zemuna koji su oformili zbor mladih.  Kako su borovi u crkvi bili okićeni a klupe popunjene do posljednjeg mjesta sve je, možda, više podsjećalo na polnoćku nego na koncert.

Boini_koncert_Zemun_2010_003

Nakon što je voditeljica programa, gospođa Dragana Sajfert, pozdravila sve prisutne i najavila učesnike, dala je riječ župniku, Jozi Duspari. U njegovom kratkom, prigodnom uvodnom obraćanju predstavnicima veleposlanstva Republike Hrvatske,  Bosne i Hercegovine i Austrije, predstavnicima medija, odnosno Radio Marije, i svim prisutnim župljanima jasno se moglo primjetiti zadovoljstvo što je realiziran jedan ovakav događaj.

Boini_koncert_Zemun_2010_011

Program je započeo zbor „Svete Cecilije“ koji je izvodio dobro poznate božićne pjesme kao što su „Mesija će doć“, „Veselje ti navješćujem“ i druge. Zbor mladih je pripremio program koji se sastojao od božićnih pjesama na engleskom jeziku kao što su „What child is this?“ , svima dobro poznata pjesma „Jingle bells“ i druge.  Veličanstveni svečani ugođaj kojim je odisao cjelokupni koncert rezultat je predanog i profesionalnog pristupa mlade talentirane dirigentice Natalije Stamenković.  Ovo predivno predbožićno veče upotpunjeno je  božićnim pjesmama koje je izrecitirala gospođica Marija Petrović i predstavom pod nazivom „Siroče“ koju su sa puno truda i ljubavi pripremila djeca uz pomoć sestre Ozane. Pred sam kraj programa uvažena profesorka, gospođa Matijeta, na jedinstven način je ispričala kako se nekada slavio Božić u Zemunu.  Svi prisutni su sa velikom pažnjom upijali svaku riječ. Program koncerta je zatvorio zbor „Svete Cecilije“ pjesmom „Tiha noć“ nakon čega je usljedio gromoglasan pljesak.

Boini_koncert_Zemun_2010_013

Na samom kraju programa,  nakon što se župnik Jozo Duspara zahvalio svim učesnicima i izrazio svoje zadovoljstvo koncertom, veče je nastavljeno druženjem u prijatnom ambijentu prostorija društva Hrvatske mladeži Zemuna.  Moglo bi se sa sigurnošću reći da su svi župljani koji su prisustvovali ovom koncertu osjetili blizinu najradosnijeg kršćanskog blagdana, Božića.

Lukinović Danijela

Danijela Lukinović