POSVETA I BLAGOSLOV ULJA NA VELIKI ČETVRTAK 2017. U SRIJEMSKOJ MITROVICI

04. travanj 2017.

Broj: 135/2017.                     Petrovaradin, 3. travnja 2017.

Predmet: Posveta i blagoslov ulja na Sveti četvrtak, 13. travnja 2017.

- okružnica

SVIM SVEĆENICIMA I REDOVNIKU SRIJEMSKE BISKUPIJE

I GRKOKATOLIČKIM SVEĆENICIMA U SRIJEMU

Draga braćo svećenici!

U Srijemskoj biskupiji, slaveći korizmu i pripremajući se za proslavu Uskrsa, sve Vas pozivam da svečano, zajedno s vjernicima, proslavimo ovogodišnji Sveti četvrtak. U svojim župnim zajednicama slavit ćemo misu Večere Gospodnje, a prije podne dođite u katedralu u Srijemsku Mitrovicu. Misu posvete i blagoslova ulja slavit ću ja.

Dođite, draga braćo, da obnovimo i posvjedočimo svoje zajedništvo, te da ohrabrimo jedni druge za redovite i prigodne poslove i poslanja koja su nam povjerena!

Pozivam sve biskupijske i grkokatoličke svećenike u Srijemu 13. travnja ove godine u 9,30 sati u Srijemsku Mitrovicu na misu posvete i blagoslova ulja. Za koncelebraciju obavezno ponesite albu i bijelu štolu!

Poslije misnoga slavlja okupit ćemo se u župnoj dvorani. Razmišljat ćemo o našem svećeništvu i razmijeniti uskrsne čestitke. Susrete ćemo završiti za bratskim stolom u srijemskomitrovačkom župnom domu!

Ulja će se dijeliti, prema višegodišnjoj praksi, poslije mise. Za ulja se iz župne blagajne uplaćuje Biskupskom ordinarijatu 800,00 dinara. Ovaj iznos možete uplatiti odmah ili u prvom blagajničkom izvještaju.

Braćo svećenici, s radošću Vas očekujemo u Srijemskoj Mitrovici!

Pozdrav i blagoslov u Gospodinu!

Preč. Marko Loš                                                                                                + Đuro Gašparović

kancelar                                                                                                                   biskup