PODJELA SAKRAMENTA SVETE POTVRDE U NIKINCIMA

02. srpanj 2011.

Nikinci2NIKINCI 26. lipnja 2011. – U župi svetog Antuna Padovanskog u Nikincima primili su ove godine sakrament svete potvrde krizmanici iz župe Nikinci zajedno s krizmanicima iz filijale Platičevo i župe Hrtkovci. Njih 28 napravilo je korak više na putu vjere.

NIKINCI, 26. lipnja 2011. – U župi svetog Antuna Padovanskog u Nikincima primili su ove godine sakrament svete potvrde krizmanici iz župe Nikinci zajedno s krizmanicima iz filijale Platičevo i župe Hrtkovci. Njih 28 napravilo je korak više na putu vjere. Misno slavlje predvodio je srijemski biskup Mons.  Djuro Gašparović zajedno s župnikom i upraviteljem župe vlč. Ivicom Živkovićem uz asistiranje ministranata župe Nikinci. Svečano misno slavlje započelo je ulaznom procesijom u kojoj su sudjelovali krizmanici sa svojim kumovima. Sveta misa slavila se na vanjskom oltaru uz župnu crkvu. Na početku svete mise krizmanica Ivana Mihalj iz Nikinaca je u ime svih krizmanika pozdravila biskupa, zaželjela mu dobrodošlicu i predala mu cvijeće.

Nikinci4

U homiliji biskup je istakao i poručio krizmanicima da otvorena srca prime Duha Svetoga i da uz njegovu pomoć slijede Krista i čine dobra djela kroz svoje živote. Posebno je istakao da se primanjem sakramenta svete potvrde ne završava njihov vjerski život, nego iznova počinje, jer se često događa da djeca nakon krizme ne dolaze više u crkvu i ne prakticiraju svoj vjerski život. Iz tog razloga biskup se obratio i roditeljima da zajedno s kumovima svoju djecu uvijek potiču da svoj život žive u vjeri i aktivnom sudjelovanju u životu Crkve.

Nikinci2

Nakon homilije uslijedio je i sam čin podjele sakramenta svete potvrde polaganjem ruku i molitvom. Krizmanici su sa svojim kumovima pristupali k oltaru gdje ih je biskup pomazao krizmenim uljem po čelu i položio na njih ruke uz riječi ’’Primi pečat dara Duha svetoga’’.

Na kraju svete mise upravitelj župe je podijelio krizmanicima uspomene na svetu krizmu i u ime roditelja, krizmanika i kumova pozvao sve prisutne vjernike na druženje u crkvenom dvorištu uz domjenak.

Kristina Šnajder