OBITELJSKI DAN U ŽUPI NOVI BANOVCI

15. rujan 2015.

NOVI BANOVCI, (TU) - Nakon proslave Male Gospe, blagdana Rođenja Blažene Djevice Marije, crkvenoga goda u Novim Banovcima, u ovoj župi prva sljedeća nedjelja je i ove godine bila označena u znaku obitelji. Na dvadeset i četvrtu nedjelju kroz godinu organiziran je obiteljski dan. Na misi, koju je predvodio župni upravitelj vlč. Dušan Milekić, sudjelovao je veliki broj vjernika, kada se posebno molilo i misna nakana prikazala za obitelji ove župe i obitelji u svijetu u svjetlu predstojeće Sinode o obitelji u Rimu, koju je sazvao papa Franjo. Te nakane i promišljanja vjernika ove župe pokazuju kolika je potreba molitve i žrtve u našim obiteljima i za naše obitelji.

U homiliji vlč. Milekić je istakao da Isusov poziv odreći se samoga sebe, uzeti svoj križ i poći za njim, već je utisnut u obitelji. "Svatko od nas, nastavio je predvoditelj, u njoj se odriče samoga sebe i to ne u poteškoći već želji koja izlazi iz vjere i ljubavi prema svojima. Naše odricanje nije oduzimanje nečega od nas, već naprotiv, način na koji dobivamo još nešto više. To je način na koji smo kao ljudi još bogatiji. Od Isusa smo pozvani nositi svoj život, pa i patnju, ali ne sami. On nas poziva da pođemo za njim i s njime. Ne ostavlja nas bez pomoći. Svaka osoba i svaka obitelj svoj život ima uz Krista i s Kristom", zaključio je Milekić.

Nakon svete mise već tradicionalno je pripravljen ručak za sve sudionike, a nastavak dana je prošao u druženju, razgovoru i sportskom takmičenju. Sportski dio sastojao se u takmičenju u nogometu, odbojci, pikadu i drugim sportskim igrama koje su uključile i starije i mlade, što je učinilo da druženje bude još veselije.

Obiteljski dan je završio u kasnim popodnevnim satima s kojeg su obitelji ponijele i ove godine korisno iskustvo i dojmove, što će ih obogatiti u kršćanskom životu, te biti poticaj i poziv drugima za slična događanja u župi, dekanatu i biskupiji.  Dušan Milekić