OBITELJSKI DAN U ŽUPI NOVI BANOVCI

19. rujan 2012.

Obitelj._dan_N._Banovci_2012._pf4 NOVI BANOVCI (TU) – Svake godine prva ili druga nedjelja nakon blagdana Male Gospe, proslave crkvenoga goda, posvećena je obiteljima u župi Novi Banovci. Tako je i ove godine 16. rujna organiziran taj obiteljski dan.

NOVI BANOVCI (TU) – Svake godine, prva ili druga nedjelja nakon proslave crkvenoga goda male Gospe u Novim Banovcima,  posvećena je obiteljima u župi. Na poseban način taj se dan želi osvrnuti na obitelji, okupiti ih i progovoriti o njihovim vrijednostima. Tako je i ove godine, drugi put po redu 16. rujna, u župi Rođenja Blažene Djevice Marije u Novim Banovcima organiziran taj dan.

Obitelj._dan_N._Banovci_2012._pf2

Dan je započeo nedjeljnom misom kada se okupio veliki broj vjernika u obiteljskom okruženju. Župnik se u svojoj homiliji zajedno sa svojim vjernicima zapitao da li im djela govore o veličini vjere koju imaju. Ili je to samo nešto čime se povremeno pohvale. Vidi li se u životu naših obitelji da smo ljudi vjere, ima li ljubavi, zajedništva, razumijevanja u obiteljima. Pokušava li se s Bogom naći rješenje za životne probleme. Jesu li muževi i žene prihvatili zadaću odgoja djece te uzajamnog prihvaćanja.

Po završetku mise, župnik je pozvao sve koji su došli na nastavak toga dana koji je bio pripravljen u dvorištu župe.

Obitelj._dan_N._Banovci_2012._pf1

Druženje je nastavljeno najprije uz prigodan domjenak, paprikaš koji je jedan od župljana svojim umijećem pripravio a na radost svih prisutnih, dok su domaćice dan zasladile svojim kolačima. Drugi dio je nastavljen kroz sudjelovanje u raznim sportskim aktivnostima. Nogomet, odbojka, tenis, ples, pikado, navlačenje konopca, penjanje uz konopac i druge društvene igre privukle su sve prisutne ovoga dana. Obiteljski dan trajao je do kasnih popodnevnih sati ostavljajući i ove godine uspomenu na lijepo provedeni dan obitelji i vjernika jednih s drugima.

Dušan Milekić