OBITELJSKA MOLITVA ŽUPA I FILIJALA U ŠIDU

30. svibanj 2014.

ŠID (TU) - U nedelju 24. svibnja u župnoj crkvi „Presveto srce Isusovo“ u Šidu, odžana je obiteljska molitva župa i filijala iz šidske općine. Svečanu misu predvodio je župnik vlč Nikica Bošnjaković, a okupljeni vjernici iz svih sela općine Šid, doneli su svoje darove za nastradale u poplavama koje su stavljali pred oltar. Kako je župnik Bošnjaković istaknuo obraćajući se vjernicima, ovih dana stalno se priča o ljudskoj solidarnosti, a kršćanska solidarnost jeste ljubav prema Bogu: „I zato vi danas pomažete Isusa a ne čovjeka, odnosno pomažete Isusove učenike koji su trenutno u teškoj situaciji. Isus od nas očekuje da ljubite njegove zapovjedi, jer će on tada moliti oca koji će vam dati branitelja da vas čuva i braniće vas Duh sveti. Isus postavlja uvjet, a uvjet je ljubiti ga. Kršćanska solidarnost jeste ljubav prema Bogu i zato ja pomažem Isusa a ne čovjeka“, rekao je vlč Bošnjaković.
Pored velikog broja vjernika iz župa i filijala, misnom slavlju nazočila je i mnogobrojna obitelj iz Velike u Republici Hrvatskoj, obitelj Josipa i Ružive Vukašinović koji imaju šesnaestoro djece. Oni su svojim svjedodžbama i skladbama tijekom svete mise, predočili svoja iskustva pri podizanju svoje brojne djece. Obraćajući se vjernicima, majka Ružica ispričala je svoju priču: „Ja nisam dopustila drugima da me zaustave u mom nastojanju da izrodim svojih 16 djece, nego sam slušala svoje srce i ono što mi Isus govori. Isus je rekao „ko svoj život da zbog mene, ja ću se pobrinuti“. Tako sam ja isto rekla: Isuse želim biti tvoj sluga, i tako sam odlučila da izrodim toliko djece. Bilo je teško, ali je sa Isusovom snagom lakše išlo i već trideset godina u mom dvorištu trčkaraju malo djeca koja su naša velika radost“, rekla je Ružica. I kako su tijekom svog svjedočenja ovi hrabri roditelji istakli, djeca im nikada nisu bila ni gladna ni neodjevena, jer Gospodin je mnogo za njih učinio i dao im snagu koju su crpili iz Svetog pisma. Svjedočanstva ove obitelji, ostavila su jak dojam na sve nazočne vjernike i potaknula ih na razmišljanje.
S. Darabašić