OBILJEŽAVANJE DANA BOLESNIKA U ŽUPAMA ČEREVIĆ, BEOČIN I SRIJEMSKA KAMENICA

06. ožujak 2019.

Čerević (TU) - Župe sv. Josipa u Čereviću, sv. Barbare u Beočinu i Našašća svetog Križa u Srijemskoj Kamenici ove godine su po prvi puta na poseban način proslavile Svjetski dan bolesnika koji se kalendarski slavio 11. 2. na spomendan Gospe Lurdske. Svaka župa i njezini bolesnici dobili su istu važnost na način što je u svakoj župi zasebno proslavljen Dan bolesnika. Župa Čerević svoj dan bolesnika imala je u nedjelju 17. 2., župa Beočin 24. 2., a župa Srijemska Kamenica proslavila je svoj dan bolesnika u nedjelju 3. 3. U sve tri župe bolesnici kojih je oko 25 tjekom svetih misa pod kojima su oni bili u prvome planu imali su priliku primanja sakramenta bolesničkog pomazanja.
Uz prigodne homilije u kojima je župnik vlč. Zdravko Čabrajac na poseban način istaknuo važnost skrbi za bolesne, koja je ujedno jedna od prvih dužnosti prvih kršćanskih zajednica istaknuo je i da treba sljediti primjere kojima je sakrament bolesničkog pomazanja otklonio tjelesne boli i vratio ih normalnom življenju svake osobe. Uz već spomenute prigodne homilije bile su upriličene i prilagođene molitve vjernika koje su isticale važnost bolesnika, kao i osoba koje skrbe o njima, nakon pričesti u sve tri župe usljedila je prigodna meditacija.

Davor Kormanjoš