Obilježavanje 23. obljetnice mučeničke smrti vlč. Ivana Burika

16. rujan 2014.

VUKOVAR/TOVARNIK  – U ponedjeljak, 8. listopada 2014. obilježit će se 23. obljetnica mučeničke smrti vlč. Ivana Burika. U sklopu obilježavanja bit će održana šesta Memorijalna utrka Vukovar - Tovarnik u spomen na vlč. Burika i 663 mučenika crkve u Hrvata, koja će započeti u 10 sati u Vukovaru na ušću rijeke Vuke u Dunav, ispred križa "Žrtvama za slobodnu Hrvatsku". Planira se da će sudionici na cilj – Groblje sv. Križa u Tovarniku stići oko 13,30 sati, a tada će uslijediti polaganje vijenaca i zajednička molitva na mjestu masovne grobnice i kod spomen-poprsja i groba svećenika Burika. Utrka nije natjecateljskog karaktera i može se trčati etapno. Organizatori će osigurati za sve sudionike okrjepu za vrijeme i nakon utrke, majice i ručak. Svi koji žele sudjelovati prijaviti se mogu na tel: 091-796-5366.

Organizatori utrke su: Vukovarsko-srijemska županija, Grad Vukovar, Općina Tovarnik, MK Hrvatski sokol-Osijek, Agro-Tovarnik d.o.o. te Udruga dr. Ante Starčević – Tovarnik.