NOVE SLUŽBE I DEKRETI U SRIJEMSKOJ BISKUPIJI

18. kolovoz 2010.

PETROVARADIN, 23. srpnja 2010. godine – Prema odluci srijemskog biskupa, mons. Đure Gašparovića, u Srijemskoj biskupiji izvršene su slijedeće promjene u službama svećenika.

 



Župnici i župni upravitelji

Vlč. Stjepan Barišić, danom danom 12. srpnja 2010. godine, ekskardiniran je iz Beogradske nadbiskupije i inkardiniran u Srijemsku biskupiju. Danom 20. kolovoza 2010. godine imenovan je župnikom župe Uzvišenja sv. Križa u Petrovaradinu 2 (br. 261/2010.).

Vlč. Ivica Čatić, danom 19. kolovoza 2010. godine, razriješen je službe župnika župe Presvetog Trojstva u Srijemskim Karlovcima (br. 259/2010.).

Vlč. Dušan Milekić, danom 19. kolovoza 2010. godine, razriješen je službe župnog upravitelja župe Rođenja BDM u Novim Banovcima (br. 266/2010.) i danom 20. kolovoza 2010. imenovan župnikom iste župe (br. 267/2010.).

Vlč. Ivan Rajković, danom 20. kolovoza 2010. imenovan je župnikom župe Presvetog Trojstva u Srijemskim Karlovcima (br. 264/2010.).

Vlč. Stjepan Vukovac, danom 19. kolovoza 2010. godine, razriješen je službe župnika u župi Uzvišenja sv. Križa u Petrovaradinu 2, (br. 250/2010.) i danom 20. kolovoza 2010. stavljen je na raspolaganje Nadbiskupskom ordinarijatu u Đakovu.


Župni vikari

Vlč. Dušan Milekić, danom 19. kolovoza 2010. godine, razriješen je službe župnog vikara župe Uznesenja BDM u Zemunu (br. 265/2010.).

Vlč. Mario Paradžik, mladomisnik, rješenjem Nadbiskupskog ordinarijata u Đakovu, stavljen je na raspolaganje Biskupskom ordinarijatu u Petrovaradinu u Srijemskoj biskupiji, te je po odluci srijemskoga biskupa, mons. Đure Gašparovića, danom 20. kolovoza 2010. godine, imenovan za župnog vikara župe Svetoga Dimitrija, đakona i mučenika u Srijemskoj Mitrovici (br. 253/2010.).

Vlč. Ivan Rajković, danom 19. kolovoza 2010. godine, razriješen je službe župnog vikara župe Presvetog Trojstva u Srijemskim Karlovcima (br. 263/2010.).

Vlč. Ivica Zrno, danom 31. srpnja 2010. godine, razriješen je službe župnog vikara župe Svetoga Dimitrija, đakona i mučenika, u Srijemskoj Mitrovici (br. 252/2010.) i danom 1. kolovoza 2010. stavljen je na raspolaganje Nadbiskupskom ordinarijatu u Đakovu.


Ostale službe

Vlč. Stjepan Barišić, danom 12. srpnja 2010. godine, ekskardiniran je iz Beogradske nadbiskupije i inkardiniran u Srijemsku biskupiju. Danom 12. srpnja 2010. godine imenovan je pomoćnikom upravitelja Svetišta Gospe Tekijske u Petrovaradinu (br. 262/2010.-ad).

Vlč. Stjepan Barišić, danom 19. kolovoza 2010. godine, razriješen je službe pomoćnika upravitelja Svetišta Gospe Tekijske u Petrovaradinu (br. 262/2010.-ad) i danom 20. kolovoza 2010. godine (br. 262/2010.) imenovan upraviteljem istoga Svetišta.

Vlč. Ivica Čatić, danom 20. kolovoza 2010. imenovan je pomoćnikom koordinatora BPC-a u Petrovaradinu i odgovornom osobom za dizajniranje web-stranice Srijemske biskupije (br. 258/2010.).

Vlč. Dušan Milekić, danom 20. kolovoza 2010. godine (br. 267/2010.-ad) imenovan je pomoćnikom u pastoralnom radu u župi Uznesenja Blažene Djevice Marije u Zemunu.

Vlč. Stjepan Vukovac, danom 19. kolovoza 2010. godine, razriješen je službe upravitelja Svetišta Gospe Tekijske u Petrovaradinu (br. 251/2010.) i danom 20. kolovoza 2010. stavljen je na raspolaganje Nadbiskupskom ordinarijatu u Đakovu.

Preč. Eduard Španović, začasni kanonik, župnik i bivši dekan u Srijemskoj Mitrovici, danom 1. lipnja imenovan je za dekana Srijemskomitrovačkog dekanata.

 

 

 

Biskupski ordinarijat