NAJAVA DUHOVNE OBNOVE NA TEKIJAMA U PETROVARADINU

02. listopad 2012.

Tekije_obnova_7.10.2012._plakatPETROVARADIN (TU) - Pred nama je posljednja u ovogodišnjem nizu duhovnih obnova „Za naš grad“ na Tekijama, koja će se održa kroz dva dana predstojećeg vikenda, 6. i 7. listopada 2012. godine. Moto obnove je „Ne osuđivati, nego spašavati". Predvoditelj obnove biti će isusovac o. Ivan Vinkov.

PETROVARADIN (TU) - Pred nama je posljednja u ovogodišnjem nizu duhovnih obnova „Za naš grad“ u svetištu Gospe Snježnje na Tekijama, održaćavaće se kroz dva dana predstojećeg vikenda, 6. i 7. listopada 2012. god. Moto obnove je „Ne osuđivati nego spašavati" . Predvoditelj obnove biti će isusovac o. Ivan Vinkov.

Tekije_obnova_7.10.2012._plakat      Raspored duhovne obnove biti će sličan svim do sada održanim, s tom razlikom što će se euharistijsko klanjanje upriličiti na samom završetku dvodnevnog programa:

Subota, 06.10.2012.
16.00: Prilika za sv. Ispovijed

16.30: Pobožnost Gospi Tekijskoj
17.00: Sv. Misa, predvoditelj o. Ivan Vinkov
18.00: Duhovno-animacijski program

Nedjelja, 07.10.2012.
16.00: Prilika za sv. Ispovijed

16.30: Pobožnost Gospi Tekijskoj
17.00: Sv. Misa, predvoditelj o. Ivan Vinkov
18:00: Euharistijsko klanjanje

O. Ivan Vinkov rođen je 1962. godine u Bačkom Bregu kraj Sombora. Osnovnu školu završio je u rodnom mjestu, a srednju školu u Somboru. Poslije dvije godine studija na strojarskom fakultetu u Novom Sadu, zapošljava se u Kikindi gdje nakon nekoliko godina dobiva želju da se posveti Bogu. Tako godine 1988. ulazi u novicijat Družbe Isusove u Splitu. U Zagrebu završava filozofski studij, a potom diplomira teologiju s temom koja se bavi opsjednutošću i egzorcizmom. Još kao đakon asistirao je pri egzorcizmima, a nakon ređenja 1998. godine i sam ih obavlja uz dozvolu Ordinarijata. Na Papinskom sveučilištu “Gregorianum” u Rimu nastavlja postdiplomski studij duhovnosti i magistrira na temu “Opsjednutost i egzorcizam”. Sudjelovao je na više međunarodnih kongresa egzorcista i suradnika u službi oslobađanja. Do 2011. godine bio je u službi župnog vikara u isusovačkoj crkvi Svetog Petra u Beogradu. Trenutno je vikar u župi Srca Isusova na Zametu (Riječka nadbiskupija). Autor je i knjige “Opsjednutost i egzorcizam”.