NAJAVA CVJETNICE U SRIJEMSKOMITROVAČKOJ KATEDRALI

crkva_Sv.Dimitrija_pf1SRIJEMSKA MITROVICA (TU) - U nedjelju 24. ožujka na Cvjetnicu svečana misna slavlja su u svim župama u Srijemskoj biskupiji, a u 9,30 sati je svečano euharistijsko slavlje u katedrali Sv. Dimitrija, đakona i mučenika, u Srijemskoj Mitrovici.

SRIJEMSKA MITROVICA (TU) - U nedjelju 24. ožujka na Cvjetnicu - nedjelju Muke Gospodnje, koja uvodi u Veliki tjedan i pripremu za najveći kršćanski blagdan Isusova Uskrsnuća, srijemski biskup Đuro Gašparović predvodit će svečano misno slavlje u 9,30 sati u katedrali Sv. Dimitrija, đakona i mučenika, u Srijemskoj Mitrovici. Liturgijsko slavlje započet će blagoslovom maslinovih i palminih grančica u župnom dvorištu, nakon čega će vjernici zajedno sa župnikom mons. Eduardom Španovićem sudjelovati u svečanoj procesiji do katedrale. U tijeku svečane euharistije bit će pjevana Muka Isusova.

Tomislav Mađarević