MLADI SRIJEMSKE BISKUPIJE NA LJETOVANJU

17. kolovoz 2017.

PETROVARADIN (TU) - Ljetovanje mladih Petrovaradinskog i Srijemskomitrovačkg dekanata18 Mladi iz župa Červić, Beočin, Srijemska Kamenica, Perovaradin 2, Beška, Maradik i Novi Slankamen od 3 do 9 kolovoza boravili su u Kaštel Kambelovcu na ljetovanju u pratnji čerevićkog župnika vlč. Zdravka Čabrajca.Ljetovanje je podpomogao gospodin Joso Berket, vlasnik Marine Kaštela, Uz zabavu i kupanje mladi su svakoga dana imali svojevrsni oblik kateheze; prvi dan se promišljalo o službana i karizmama, drugi o bl. Ivanu Merzu, treći dan mladima je prikazam dokumentarni film sa svjedočanstvima sedmorice svećenika kako su postali svećenici. Posljednjeg dana kada su imali katehezu prikazan je razgovor sa poznatim hrvatskim pjevačem duhovnih šansona Alanom Hržicom. Mladi su uz druženje i zabavu imali priliku sudjelovati na svetim misama, napose na blagdan Gospe Sniježne ili kako se u župi sv. Jeronima u Kaštel Gomilici u kojoj smo toga dana sudjelovali na misi taj blagdan zove Gospa od Milosti. Sudjelovanjem na misi na Sniježnu Gospu mladi su bili barem duhom, ako već nisu mogli biti fizički na Tekijskom svetištu, gdje su se slavile Velike Tekije. U ponedjeljak 7 kolovoza u večernjim satima mladi su imali izletu u Split kada su imali priliku ploviti polupodmornicom i vidjeti podmorje Splitskoga kanala, a nakon plovidbe imali su kratku šetnju užom jezgrom Dioklecijanove palače te vidjeti Peristil, katedralu sv. Dujma, podrume Dioklecijanove palače... te priliku kupiti suvenire za svoje najbliže.Polazak je prema moru bio u ranim jutarnjim satima u četvrtak 3. kolovoza, a povratak prema Srijemu u srijedu 9 također u jutarnim satima.

Tekst: Davor KormanjošFoto: Darko Peka / Mia Vicković