MISA ZAHVALNICA U ŽUPI NOVI SLANKAMEN

27. studeni 2011.

Slika1726

NOVI SLANKAMEN, 20. studenoga 2011. -  Na svetkovinu Krista Kralja u župi Sv. Mihaela arkandjela u Novom Slankamenu slavljena je svečana sveta misa. Ova nedjelja je već po tradiciji  i zahvalnica za plodove zemlje.

NOVI SLANKAMEN, 20. studenoga 2011. -  Na svetkovinu Krista Kralja u župi svetog Mihaela arkanđela u Novom Slankamenu slavljena je svečana sveta misa. Ova nedjelja je već po tradiciji i nedjelja zahvalnica kada vjernici donose pred oltar plodove vinograda, voće, povrće i drugo kako bi zahvalili Bogu na ovogodišnjim darovima.

Slika1715

Pred oltarom je bilo mnogo darova, a neki od njih kao što su grumen zemlje, Biblija, školske knjige i pribor, radionički alat, cvijeće i drugo, prinijeli su ministranti, djeca i mladi u prikaznoj procesiji uz propratni tekst čitača koji su iznosili njihova značenja.

Na poziv srijemskog biskupa Đure Gašparovića, ove nedjelje se slavi i Nedjelja bračnih jubileja. U svetom euharistijskom slavlju sudjelovali su bračni parovi koji proslavljaju svoje jubilarne godine bračnog zajedništva kao što su 5, 10, 15 i druge. Najstariji bračni par ove godine je napunio svojih 55 godina zajedničkog života. Ukupno je bilo deset parova jubilaraca od kojih je u slavlju u crkvi sudjelovalo pet. Oni su pod svetom misom još jednom pred svima, prvo muškarci a zatim i žene, potvrdili ono što su obećali jedno drugome pri svetom sakramentu ženidbe.

Slika1726

Svakom jubilarnom paru srijemski biskup Gašparović osobno je uputio za bračni jubilej posebnu čestitku, zahvaljujući im za ,,javno svjedočenje njihove ljubavi i vjernosti cijeloj vjerničkoj zajednici, a napose mladima”.

Po završetku svete mise priređen je mali domjenak za jubilarce u župnoj dvorani na koju su bili pozvani i svi vjernici, sudionici misnog slavlja.

Ivan Abolt