MISA PRVE SVETE PRIČESTI U IRIGU

04. kolovoz 2017.

IRIG (TU) - Konačno smo okupljeni (zbog bolesti dva prvopričesnika nismo mogli prije!) u nedjelju, 16. srpnja da u župnoj crkvi u Irigu proslavimo Prvu svetu Pričest naših četvero prvopričesnika: Aleksandar Beganović, Lana Đarmati, Daniela Okeri, Filip Sitarić, a sada nam je zbog bolesti manjkao jedan otac. Sami prvopričesnici su izrazili svoj čin kajanja i sa ulogama čitali drugo misno čitanje. Župnik je istaknuo ovaj dan kao najljepši dan njihova života, kojega će najbolje pamtiti a na temelju današnje Božje riječi i poruke koju nam šaljete Vašim sudjelovanjem i odgovorima kod svete mise i recitacijama i molitvom, izabrao sam jednu rečenicu Isusa iz današnje prispodobe a koja se odnosi na sve nas: „Gle, izađe sijač sijati. I dok je sijao, nešto zrnja pade uz put..na kamenje..u trnje, nešto napokon pade na dobru zemlju i davaše plod...“ I sijali su u Vas, vaši roditelji, učitelji, župnik i dobri ljudi. Gdje je uspjeh? Ovaj dan je veliki test i ispit za sve nas u ovom vremenu: Što smo sve učinili da budemo takvi? Jesu li svi oni ovdje zadovoljni sa mnom? Sve leži još otvoreno u ruci pred vama. Više strpljenja – veća šansa. Moramo računati i sa gubicima. Razočarenja, ali također i šanse! Ne neopaziti, što je moguće i potrebno! Vi ste u nastajanju. Tek sada idemo dalje: slušati-čuti i donijeti polodove. Ne izgubiti cilj iz očiju: Isus poziva slušanju, razmišljanju i susretu s njim kao danas i zato je ovaj susret lijep, bile su riječi župnika. Slijedio je divan trenutak: paljenje prvopričesničkih svijeća na uskrsnoj i predaja roditelja djeci uz obnovu krsnih obećanja. Svi su sudjelovali također u molitvi vjernika, te recitalom poslije pričesti, molitvom dviju majki, zahvalnom i zaključnom molitvom prvopričesnika. Na kraju svete mise, župnik je djecu obdario prvopričesničkim darovima: Uspomena, prvopričesničkom krunicom i križem, knjižicom Pape Franje: Sveta Pričest, zatim djevojčice: Molitve Gospi i dječaci: molitvenik Zagovor svetih.

f.f.