KORIZMENA DUHOVNA OBNOVA SVEĆENIKA SRIJEMSKE BISKUPIJE

20. ožujak 2014.

PETROVARADIN (TU) – Duhovna obnova za svećenike Srijemske biskupije održana je u Petrovaradinu, 17. ožujka, a sudjelovali su i svećenici grkokatolici koji djeluju u Srijemu. Duhovnu obnovu predvodio je preč. Jozo Duspara, župnik u Zemunu i dekan zemunskog dekanata. Tema duhovne obnove bila je “Caritas – ljubav crkve kao zajednice ljubavi” iz enciklike pape Benedikta XVI. „CARITAS IN VERITATE – LJUBAV U ISTINI“.

Nakon molitve srednjeg časa, nazočne je pozdravio Berislav Petrović, župnik u Novom Slankamenu i povjerenik Srijemske biskupije za trajnu duhovnu svećeničku izgradnju i pozvao svećenike na pripravu za ovogodišnji Veliki tjedan i Uskrs. Također je zahvalio svećenicima Srijemske biskupije što su prihvatili da budu voditelji svećeničkih duhovnih obnova.

U svojem izlaganju predavač je ukazao da je cjelokupno djelovanje Crkve izraz ljubavi koja traži potpuno čovjekovo dobro, traži njegovu evangelizaciju po riječi i sakramentima, što je u povijesti pretpostavljalo pravi herojski pothvat, i traži njegovo promicanje u različitim područjima života i ljudskog djelovanja. Ljubav je prema tome služenje koje Crkva ostvaruje da bi neprestano izlazila u susret čovjeku koji trpi ili je u potrebi.

Na kraju je predavač zaključio:”Ljubav je svjetlo, u konačnici jedino svjetlo koje uvijek iznova rasvjetljuje svijet obavijen tamom i daje nam hrabrosti potrebne za život i djelovanje. Ljubav je moguća i mi smo je sposobni prakticirati jer smo stvoreni na sliku Božju, i tako živjeti ljubav i omogućiti da Božje svjetlo uđe u svijet”.

Tomislav Mađarević