ČLANOVI ZEMUNSKOG ZBORA 'ODJEK' U STARČEVU

21. lipanj 2016.

ZEMUN (TU) - U nedjelju 12. lipnja 2016. godine u crkvi Svetog Mauricija u Starčevu održan je koncert duhovne glazbe. Nastupili su članovi zbora „Odjek“ koji djeluje u okviru Zajednice Hrvata Zemuna predvođeni dirigenticom, Minom Bošnjak. Vjernici i svi zainteresirani građani koji su ispunili velebno zdanje starčevačke župske crkve, više od sat vremena uživali su u izvedbama skladbi glasovitih svjetskih i hrvatskih autora. Među biserima duhovne glazbe našla se i pokoja svjetovna i domoljubna pjesma poput narodne „Vile Velebita“ ili „Domovini i ljubavi“ čije je riječi zapisao Srijemac, Ilija Okrugić, a za glas i glasovir ju skladao Ivan pl. Zajc. Nakon višeminutnoga pljeska na samom kraju koncerta nazočnima se obratio starčevački župnik, vlč Pósa Gyula, koji je izvedbe zemunskih umjetnika usporedio s anđeoskim pjesmama i pozvao ih da uveličaju proslavu 250. obljetnice župe i 150 godina od izgradnje crkve koje će biti upriličene sljedeće godine. Nakon njegova govora, posjetitelje je pozdravio župnik iz Zemuna, preč. Jozo Duspara. On je zahvalio domaćinima na gostoprimstvu i upoznao Starčevce s crticama iz povijesti zbora „Odjek“. Sudionici koncerta i zadovoljni domaćini druženje su nastavili na domjenku u župskom dvoru, odakle su u kasnim večernjim satima Zemunci organiziranim prijevozom krenuli natrag ka svojim domovima puni pozitivnih dojmova.
Dalibor Mergel