BLAGOSLOV I SLUŽBENO OTVORENJE PROSTORIJA BISKUPIJSKOG PASTORALNOG CENTRA SRIJEMSKE BISKUPIJE

PETROVARADIN (TU) – U ponedjeljak, 1. ožujka 2021., u prostorijama Biskupijskog Ordinarijata Srijemske biskupije u Petrovaradinu, službeno su otvoreni uredi Biskupijskog pastoralnog centra (BPC) i Tiskovnog ureda (TU) Srijemske biskupije.

ŽIVOT, LIK I KRJEPOSTI MAJKE MAJKE AMADEJE PAVLOVIĆ

VELIKA ŠTOVATELJICA SVETOG JOSIPA (Listić br. 4)

KORIZEMNA DUHOVNA OBNOVA ZA SVEĆENIKE SRIJEMSKE BISKUPIJE

PETROVARADIN (TU) – U ponedjeljak, 22. veljače 2021., Ured za duhovnu formaciju svećenika Srijemske biskupije, na čelu s preč. Berislavom Petrovićem, organizirao je mjesečnu duhovnu obnovu za svećenike Srijemske biskupije i redovnike koji djeluju na području Srijemske biskupije. Kako je prije nepunih tjedan dana započelo korizmeno vrijeme, ovo je ujedno bila i korizmena duhovna obnova za prezbiterij u Srijemskoj biskupiji.

ČESTITKA MEĐUNARODNE BISKUPSKE KONFERENCIJE SV. ĆIRILA I METODA NOVOIZABRANOM PATRIJARHU SPC PORFIRIJU

BEOGRAD (TU) – Međunarodna biskupska konferencije svetih Ćirila i Metoda uputila je 18. veljače čestitku novoizabranom patrijarhu Srpske pravoslavne crkve Porfiriju. Čestitku MBK sv. Ćirila i Metoda prenosimo u cijelosti.

UMRLA SESTRA M. BLANDINA (MILKA) TRGOVAC

ZEMUN/ZAGREB (TU) – U dubokoj vjeri u uskrsnuće i život vječni javljamo sestrama Družbe, rodbini, prijateljima i znancima da je u Zemunu, 15. veljače 2021. godine u 21.15, blago u Gospodinu preminula naša draga sestra M. Blandina (Milka) Trgovac.

III. KRIŽNI PUT ZA MLADE SRIJEMSKE BISKUPIJE

18. veljača 2021.

PETROVARADIN (TU) – Biskupijski pastoralni centar Srijemske biskupije, Ured za pastoral mladih, organizira

III. KRIŽNI PUT ZA MLADE SRIJEMSKE BISKUPIJE

Križni put je u subotu, 13. ožujka 2021., u župi Sveti Dimitrije, đakon i mučenik, u Srijemskoj Mitrovici.

Geslo križnog puta: Gospodin je pastir moj; ni u čem ja ne oskudijevam. (Ps 23, 1.)

Susret je jednodnevan sa slijedećim okvirnim programom:

• 14.30 sati: Okupljanje u župnom dvorištu i odlazak do župne kalvarije
  • 15.00 sati: Pobožnost križnog puta

Poslije pobožnosti križnog puta je sveta Misa u kalvarijskoj kapeli Žalosne Gospe Mitrovačke

Nakon svete Mise je povratak u prostorije župe, predah, okrijepa, te prigodna kateheza na temu: Zašto je Isus morao biti razapet?

Po završetku kateheze bila bi prigodna molitva i završetak susreta.