HUMANITARNI USKRŠNJI SAJAM CARITASA ZA SRIJEM

04. travanj 2018.

ZEMUN (TU) - Na Veliki četvrtak, 29. ožujka, u župi „Uznesenja Blažene Djevice Marije“ u Zemunu, drugu godinu zaredom organiziran je Humanitarni Uskršnji sajam Caritasa u okviru projekta „Razvoj župnih Caritasa i smanjenje siromaštva“. I ove godine izlagači su bili volonteri Caritasa i župljani, a također su se predstavile žene izbjeglice iz Prihvatnog Centra Principovac, gdje Caritas organizira i sa njima radi radionice za izradu nakita, dekupaž i krojačku radionicu.

Caritas župe Zemun ovu akciju započinje svake godine na Pepelnicu kada se podjele kasice Caritasa, s preporukom da kroz vrijeme korizme štedi. Kasice se vraćaju na Veliki četvrtak i njima se dodaju darovi od Cvjetnice, koji vjernici daju prilikom preuzimanja blagoslovljenih grančica.  Volonteri župnog Caritasa su sredstva prikupljena na svim ovim akcijama podjelili siromašnima kako bi i oni mogli dostojno da proslave Uskrs.

Petar Duljuć