GOLUBINČANI U SUSRET BOŽIĆU

24. prosinac 2017.

GOLUBINCI (TU) - Golubinci 23. 12. 2017. Svake godine u oči Badnjaka održava se tradici-onalna akcija predbožićnog kićenja i uređenja župne crkve Sv. Jurja u Golubincima. Inicijativu da na planiranim radovima ove godine sudjeluju i vjeroučenici, a koja je potekla od g. Igora Gašaparovića (člana crkvenog Pastoralnog vijeća,) spremno su podržali preč. Marko Kljajić upravitelj Župe, s katehisticom Nadom Ivošević. Cilj ove predbožićne aktivnosti je zajedništvo i nastojanje razvijanja duha suodgovornosti u Župnoj zajednici, a to znači da ne trebaju sve raditi samo stariji članovi zajednice, već su i mladi dobro došli pomoći u raznim akcijama. Starija ekipa župljana je sinoć odradila ozbiljnije zahvate na kićenju borova, a mlađima su prepustili postavljanje jaslica.

Gospodin Željko Dokoza i gđa. Milka zvonarica, jutros su u crkvi dočekali vjeroučenike i njihovu katehisticu te im dali nužne upute za rad. Pazeći na svaki detalj, vjeroučenici su prionuli obaviti ovu lijepu adventsku zadaću. Na pećinu su postavljali zelenu mahovinu koju im je donio g. Igor Gašparović... Pažljivo su birali figurice, nježno smještali malog Isusa u jaslice,  a oko njega Josipa i Mariju u društvu nebeskih anđela, pastira i kraljeva.

Bilo je zadirkivanja, žustrog komentiranja radova, kao i kreativnih ideja..., za svaku pohvalu! Nakon završenog uređenja uvježbavali su božićne recitacije i  počastili se slatkišima.

U svijetu blještavila i mnoštva znakova Božića koji ga samo izvanjski simboliziraju, golubinačke jaslice, postavljene dječjim rukama, možda će izgledati preskromno... Ipak, susret u zajednci, omogućio je da bar na trenutak zastanemo i primijetimo Božić u srcu. Činjenica je da postoje ljudi koji čuvaju malog Božića u svojim srcima i tu ljubav i iščekvanje prenose na svoju djecu. Ti su ljudi Božji blagoslov i zbog njih će Božić ostati ono što jeste, blagdan neizmjerne Božje ljubavi koju primamo kroz rođenje njegova ljubljenog sina, našeg spasitelja i otkupitelja Isusa Krista.  N. I.

Sretan ti rođendan Isuse na Božić 2017., a svim ljudima puno blagoslova, zajedništava, ljubavi, molitve i Biblije!