DUHOVNA OBNOVA ZA MLADE BRAČNE PAROVE U CRKVI PRESVETOG SRCA ISUSOVOG U ŠIDU

03. rujan 2011.

id_duh._obnova_1ŠID, 26. i 27. kolovoza 2011. godine -  U organizaciji župnika vlč. Nikice Bošnjakovića, u Šidu je održana duhovna obnova za mlade bračne parove. Voditelj obnove bila je Marija Krivić, voditeljica zajednice "Mir" u Osijeku i hagioterapije (terapije svetim), na temu “Mladi bračne parove i roditelje školske djece, te ozbiljnosti roditeljstva prema djeci”.

ŠID, 26. i 27. kolovoza 2011. godine -  U organizaciji župnika vlč. Nikice Bošnjakovića, u Šidu je održana duhovna obnova za mlade bračne parove. Voditelj obnove bila je Marija Krivić, voditeljica zajednice "Mir" u Osijeku i hagioterapije (terapije svetim), a na temu “duhovna obnova za mlade bračne parove i roditelje čija djeca idu u školu, te ozbiljnosti roditeljstva prema djeci”. Na ovim predavanjiima  prisustvovali su bračni parovi i roditelji iz Šida  Kukujevaca, Morovića, Gibaraca, i filijala Vašica, Batrovci, Jamene i Berkasova.

id_duh._obnova_1

Voditeljica duhovne obnove pozdravila je skup i izrazila zahvalu kao zadovoljstvo što je došla u sredinu, gdje je izražena multietničnost i multikulturalnost. Na samom početku svog izlaganja gđa. Krivić je naglasila: “Ljudi koji teže za pravdom uvijek imaju isti jezik. Problem je otkriti tko sam ja, odakle sam i otkriti što je to moja patnja kad me netko povredi, kako da toliko boli”. Kako je istakla voditeljica Krivić: “Najveći problem današnjeg čovjeka je besmisao (besmisleni ratovi, mržnja među ljudima), i postavlja se pitanje gdje je to čovjek posrnuo i pao da nam se takve strašne stvari dešavaju, što se to dogodilo sa krišćanima? Što današnjeg čovjeka čini sretnim? Jurimo da bismo stekli materijalne stvari, a šta je u našim srcima? Da li mi vjerujemo da je ljubav jača od mržnje? Bogu treba naše srce, jer čovjek je toliko bolestan na duhovnom području, jer čovjek nije samo tijelo nego posjeduje i duhovnu dimenziju koju je Bog utkao u svakog čovjeka”. Prema riječima voditeljice Krivić čovjek današnjice na smrt je bolestan jer je zanemario duhovnu zakonitost. Preporuka svim majkama je da razgovaraju sa svojom djecom, da djeca čuju srcem a duh oživljava tijelo, duh nadilazi pamet. "Neophodno je da svatko od nas, tko želi biti zdrav, ne dozvoli sebi da ga zlo inficira i onaj tko želi biti svjetlo svome gradu, treba da se vrati svome Stvoritelju. Ali nameće se pitanje, nastavila je Krilić, kako pomoći čovjeku? Sve funkcionira po nekoj zakonitosti, te je stoga potrebno povjerenje i vjera, da bismo bili sretni. A što je vjera? Nema puno ljudi bez vjere. 80% ljudi živi od vjere, a 20% od znanja. Krišćani vjeruju da Bog postoji a da li je Bog u tebi, vidjet ćeš po plodovima svoga života. Vjera spašava, potrebno je obratiti se Bogu i pozvati ga k sebi da obnovi tvoju obitelj. Nije sam čovjek zlo, nego je čovjek povjerovao u zlo, a ako želiš da živiš radosnim životom, da budeš psihički zdrav, nauči razgovarati s Bogom i pozvati ga k sebi”, potvrdila je voditeljica.

id_duh._obnova_2

Župljani iz Šida bili su veoma zainteresirani ovim predavanjem, tako da je susret s voditeljicom zajednice "Mir" zakazan i za naredni dan. Tokom večeri voditeljica Krivić pričala je o ljubavi kao uvjetu za mir i slogu u obitelji, o duhovnoj inteligenciji kao središtu duhovnoga života, o neophodnosti redovnog odlaska u crkvu...Također je tokom te večeri, održana i jedna hagioterapija, gdje su svi prisutni pozvali Isusa ka svom srcu kako bi pronašli svoj mir i vjeru.

Izlaganja voditeljice duhovne obnove Krivić, kao i svjedočenja i iskustva iz njezinog osobnog života i susreta sa samim Bogom, zaintrigiralo je sve prisutne tako da je zakazan ponovni sljedeći susret u dogovoru s vlč. Bošnjakovićem, a vjernici šidske župe pozvani su da sudjeluju u predavanjima u Osijeku. Jer kako je voditeljica na kraju svoga izlaganja naglasila, "Bog ne želi da mi patimo, važno je samo povjerovati u ono što nam se čini nemogućim,  jer Bog je život i život ne može nestati.

Suzana Darabašić