DONACIJA GARDEROBE ZA SPECIJALNU BOLNICU ZA PSIHIJATRIJSKE BOLESTI “KOVIN”

28. kolovoz 2019.

ZEMUN (TU) - U četvrtak 22.08.2019. godine Biskupijski Caritas Srem, po odluci direktora preč. Joze Duspara, uručio je u osobi gosp. Petra Dujića, koordinatora Caritasa, donaciju od preko  četrdeset paketa odjeće i tri paketa obuće za osobe koje su smještene u Specijalnoj bolnici za psihijatrijske bolesti “Kovin”. U pitanju je ljetnja i zimska odjeća i obuća za žene i muškarce koja je prikupljana, sortirana i higijenski pripremljena za korištenje u župnom Caritasu u Zemunu.

Načelnica Specijalne bolnice za psihijatrijske bolesti “Kovin” Biljana Olćan zahvalila je župnom Caritasu u Zemunu na donaciji i zamolila, ukoliko je moguće, da se pored garderobe, pomogne i s posteljinama i prekrivačima.

Biskupijski Caritas Srem i župni caritas u  Zemunu nastavljaju akciju prikupljanja garderobe i obuće za djecu i odrasle, koju doniraju institucijama u potrebi kao što su Specijalna bolnica za psihijatrijske bolesti “Kovin” i Svratište za djecu u Beogradu. Sredstva za pranje veša donira Caritas Njemačke, kao pomoć za lokalnu populaciju, u okviru projekta humanitarne pomoći za izbjeglice i migrante u Republici Srbiji.

Petar Dujić