DONACIJA CARITASA SRIJEM ZA NASTRADALE U JAMENI

05. rujan 2014.

JAMENA, (TU) - U četvrtak 4. rujna ugroženim obiteljima u poplavama u mjestu Jamena, Caritas Srijem uz pomoć donatora Caritasa Srbije, Caritasa Hrvatske i Caritasa Bolcano Borsanone iz Italije i uz organizaciju župnika vlč Nikice Bošnjakovića, donirao je 1000 koka nosilja mještanima tog sela uz raspodjelu, jedna koka po članu obitelji.Tom prilikom mjesto Jamena posjetili su direktor Caritasa Srijem Jozo Duspara i Ivka Nađ. Ovo je druga donacija ove humanitarne organizacije nastradalima u Jameni. Prvi puta Jamenčanima je pružena humanitarna pomoć u vidu hrane, higijenskih sredstava, odjeće i novca, od strane svih srijemskih biskupija, kada je i ponuđena druga vrsta pomoći: „Mi smo tada ponudili pomoć jer smo dobili neka konkretna obećanja za još neku vrstu pomoći od strane donatora, a to su Caritas Srbije koji je član Caritasove mreže i on uvijek ustupa biskupijskim Caritasima pomoć, kako bi mogli samostalno raspolagati i odlučivati, gdje će se taj novac i plasirati. U tim projektima su sudjelovali Caritas Hrvatske koji je također dao određena sredstva i Caritas Bolcano Bersanone iz južnog Tirola u Italiji koji su naši partneri i koji su preko Caritasa Srbije pristupili u pomoć za ugrožene u Jameni“, istaknuo je Jozo Duspara. I tijekom ove posjete Jameni, direktor Caritasa je u razgovoru sa predsednikom mjesne zajednice Jamena Miodragom Starčevićem, ponudio dalju suradnju: „Mi imamo još nekih ponuda od strane donatora preko kojih bi mogli realizirati određenu pomoć. Ja sam predložio predsedniku MZ Jamena, da mi dostavi imena određenog broja obitelji koje bi mi pomogli. Također, predložio sam da uskoro u Jamenu dođu naši ljudi volonteri i obiđu oštećene kuće koje bi mi pomogli.Ono što nas interesira jeste šta je ono što bi ugroženom stanovništvu najviše trebalo. Prema saznanjima, najneophodniji su dušeci, ležajevi, bijela tehnika i seme za jesenju setvu. Imamo obećanja od naših donatora da bi nam pomogli i zato se moramo dobro pripremiti, kako bi imali dobar izveštaj i prezentaciju onoga što želimo uraditi u Jameni“, rekao je Jozo Duspara i tom prilikom se zahvalio svima koji su radili na ovom projektu donacije za Jamenu, župniku Bošnjakoviću, donatoru Caritasu Srbije i Caritasu Bolacano, a posebice Caritasu Hrvatske, koji su među prvima pristupili pomoći.
Suzana Darabašić