CENTRALN1 SUSRET VOLONTERA SRBIJE U ZRENJANINU

20. lipanj 2018.

ZRENJANIN (TU) - Centralni susret volontera i zaposlenih u Caritasu Srbije održan je u subotu, 16. lipnja 2018. godine u katedralnoj crkvi Svetog Ivana Nepomuka u Zrenjaninu. Na početku susreta prisutne su pozdravili zrenjaninski biskup mons. dr Ladislav Nemet i direktor Caritasa Zrenjaninske biskupije Tibor Halmai, a nakon toga je beogradski nadbiskup mons. Stanislav Hočevar, predsjednik Caritasa Srbije, izrazio želju da se župni Caritasi probude u svojim župama i da postanu aktivniji.

Centralno predavanje na temu „Volontiranje je potreba srce“ održao je franjevac Karol Hartman iz Novog Sada. Između ostalog on je naglasio potrebu čovjeka da pomogne drugome i da je to potreba srca. Kršćanski volonter je onaj koji nosi Kristovu radosnu vijest.

Konkretan primjer župskog Caritasa iznio je vlč. Mladen Šutalo iz župe Svetog lvana apostola i evađeliste iz Mostara, koji je predstavio podršku četrdeset animatora djece, mladih i odraslih kroz različite akcije: prikupljanje sredstava kroz humanitarne kasice i sređivanje domova starih i nemoćnih. Svim prisutnima je zahvalio vlč. lvica Damjanović, direktor Caritasa Srbije. Susret je završio svetom misom, odnosno agapeom i druženjem sa oko 270 volontera svih biskupija u Srbiji. Svetu misu je predvodio mons. Nemet, zrenjaninski biskup u koncelebraciji nadbiskupa Hočevara i deset svećenika.

Susretu volontera u Zrenjaninu su nazočili i volonteri iz Srijemske biskupije pod vodstvom ravnatelja preč. Joze Duspare i koordinatora gosp. Petra Dujića, kojih u svim župama Srijema ima veći broj.

Petar Dujić