BOŽIĆNI KONCERT U ZEMUNU

27. prosinac 2010.

Boini_koncert_u_Zemunu_2010_IZEMUN, 26. prosinca 2010.g. – Nakon večernje sv. Mise u crkvi „Uznesenja Blažene Djevice Marije“ u Zemunu održan je Božićni koncert upriličen na inicijativu učenika muzičke škole „Kosta Manojlović“ iz Zemuna.

ZEMUN, 26. prosinca 2010.g. – Nakon večernje svete Mise u crkvi „Uznesenja Blažene Djevice Marije“ u Zemunu održan je Božićni koncert. Ovo veličanstveno veče upriličeno je na inicijativu učenika muzičke škole „Kosta Manojlović“ iz Zemuna.

Boini_koncert_u_Zemunu_2010_I

Program koncerta je osmišljen kao poklon prečasnom Jozi Duspari i svim njegovim župljanima za najradosniji kršćanski blagdan Božić. Djela poput Vivaldieve kompozicije „Gloria“, Bachovih preludijuma, oratorijuma i  Božićne pastorale bila su upotpunjena tradicionalnim pjesmama kao što su „Narodi nam se“, „Noć ova“ i drugim koje puk veoma rado sluša i pjeva u ovo najsvečanije doba godine. Puna, bogato okićena crkva upotpunjavala je blagdanski ugođaj. Mlade, izuzetno talentirane ljude, Anu Pavlov, Andrijanu Kuveljić, Đorđa Radovića, Tijanu Vučković, Janu Momirović i Momčila Radojevića na orguljama je pratila Branka Đorđević a na violini Nastasja Vojinović i Andrija Abramović. Nakon svakog izvedenog djela crkvom se prolamao dug i gromoglasan pljesak. Međutim, dok je publika slušala pjesme i kristalno čiste glasove solista, vladala je neobična i svečana tišina. Program je završen najpoznatijom Božićnom pjesmom svih vremena i u svim krajevima svijeta, „Tiha noć“ u izvođenju kamernog hora solo pjevačkog odsjeka.

Nakon završnih tonova publika je spontano ustala a crkvom se prelomilo nekoliko uzdaha kao znak oduševljenja.  Na samom kraju koncerta, svi učesnici su dobili cvijeće i bili pozdravljeni dugotrajnim pljeskom. Nakon toga je usljedilo fotografisanje.

Boini_koncert_u_Zemunu_2010_II

Prečasni Jozo Duspara je zatim pozdravio sve učesnike i poželeo im da ih glas još dugo služi a isto tako i da nastave svoj talenat da dijele sa onima koji ga prepoznaju. To bi se sa sigurnošću moglo reći za sve ljude koji su prisustvovali ovom predivnom koncertu.

Danijela Lukinović