BOŽIĆ U SRIJEMSKIM KARLOVCIMA

26. prosinac 2016.

SRIJEMSKI KARLOVCI (TU) - U župi Presvetog Trojstva u Srijemskim Karlovcima svečano je proslavljena svetkovina Kristova rođenja, Božić. Svečano misno slavlje predvodio je upravitelj župe preč. Marko Loš. Božićne pjesme je pjevao crkveni zbor župe uz sudjelovanje  vjernika. U misnom slavlju sudjelovali su i predstavnici glađanskih vlasti na čelu s gradonačelnikom  gospodinom Nenadom Milenković.

U homiliji preč. Loš je naglasio da je Božić najradosniji kršćanski događaj kada je Bog Otac poslao svoga Sina na zemlju da objavi ljubav Božju i izlije je u srca vjernika. Isus je uzeo ljudsku narav da bi ljude uzdigao u božanske visine. Pokazao je da želi ljudima biti bliz, živjeti s njima i pokazati im put k Bogu. Došao je radi ljudi i radi njihovog spasenja. Poziva ljude da ga private kao pojedinci, u obiteljima i u župnoj zajednici. “Zato su i članovi naše župne zajednice pozvani sastajati se u crkvi i u obiteljima u zajedništvu s Isusom i međusobno jer je Isus tamo gdje su dvojica ili trojica sabrana u njegovo ime”, zaključio je preč. Loš.

Nakon svete mise vjernici su se zadržali u druženju i čestitanju Božića.