BLAGOSLOV I OTVORENJE CARITASOVOG DNEVNOG CENTRA ZA OSOBE S INVALIDITETOM

10. listopad 2018.

SRIJEMSKA MITROVICA (TU) - U utorak, 9. 10. 2018., svečano je blagoslovljen, te otvoren caritasov Dnevni centar za osobe s invaliditetom „Sveta Tereza“ u Srijemskoj Mitrovici.

Otvorenje Dnevnog centra započelo je pozdravnim govorom preč. Jozo Duspara, direktor srijemskog Caritasa. Zatim je uslijedio svečani blagoslovo, koji je predvodio domaći župnik, mons. Eduard Španović, Generalni Vikar Srijemske biskupije. U znak zahvale njemačkim donatorima, upriličen je dvojezični blagoslov.

Nakon blagoslova, svoju riječ je uputio nacionalni koordinator njemačkog Caritasa, g. Tobias Noelke. Izričući svoje zadovoljstvo, onime što vidi, podsjetio je da ovo nije prva suradnja s Caritasom Srbije, te kako ta suradnja, kroz različite projekte traje već 20 godina.

Ovom prilikom potpisan je Protokol o suradnji između Caritasa Srijem, Caritasa Srijemska Mitrovica, Grada Srijemska Mitrovica, Opće bolnice, Doma zdravlja i Centra za socijalni rad.

Potpisivanje ovog protokola jasan je pokazatelj vrednovanja rada kojim se Caritas u Srijemskoj Mitrovici do sada dokazao pred Crkvom, ali i pred civilnim vlastima.

Na koncu je svoju riječ uputila koordinatorica mitrovačkog Caritasa, gđa. Kristina Dragišić. Ona je u svom govoru istaknula radost zbog ovog događaja, te istaknula potrebu i vrijednost Dnevnog centra, te zahvalila svim prisutnima na dolasku i suradnji. Nakon riječi zahvale, podijeljene su zahvalnice svim zaslužnima za ostvarenje projekta Dnevnog centra.

Svečanom blagoslovu i otvaranju Dnevnog centra prisustvovali su i visoki predstavnici gradskih vlasti, te ostalih gradskih institucija Grada Srijemska Mitrovica

Ivica Zrno