BLAGDAN MALE GOSPE U NOVIM BANOVCIMA

08. rujan 2015.

NOVI BANOVCI, (TU) - Blagdan Male Gospe, koji se slavi 8. rujna ima veliki značaj za župu u Novim Banovcima. Ta župa posvećena je Rođenju Blažene Djevice Marije. Zato je i ove 2015. godine župa upriličila proslavu crkvenog goda.  Po pozivu župnika, velečasnog Dušana Milekića, misno slavlje predvodio je velečasni Dragan Muharem, župnik u Maloj Bosni u Subotičkoj biskupiji. Marijin blagdan okupio je veći broj vjernika iz župe u Banovcima, kao i gostiju hodočasnika iz okolnih župa. Uz gosta i župnika na misi su koncelebrirali i drugi svećenici Srijemske biskupije.

"Mala Gospa, Rođenje Marijino, početak je njezina životnoga hoda u kojem će pokazati svoju veličinu i vjeru. Žena koja se ni po čemu nije izdvajala i činila posebnom. Ipak njezina vjera i pouzdanje čini je tako uzvišenom. Toliko toga je prošla sa svojim Sinom i opet ostala vjerna. Slavimo rođenje žene koje su naviještali mnogi proroci. Njezinim rođenjem započinje spasenje svakog čovjeka. Zato ovaj blagdan unosi radost u živote svih nas", istakao je u svojoj homiliji velečasni Muharem.

Po završetku mise, župnik Milekić zahvalio je svima na pomoći, darovima, sudjelovanjem, a posebno subraći svećenicima kao i predvoditelju slavlja. Blagoslovljeni su nabožni predmeti, koje je izložilo novoosnovano društvo u župi "Mala Gospa" kao svoje ručne radove. S posebnom radošću župnik je najavio godinu priprave za proslavu 250. godina crkve u Novim Banovcima koja bi se proslavila 2016. godine.

Nakon svečanog blagoslova i završetka  mise, druženje i čast nastavljeno je u župnom dvorištu koje su pripravili vjernici domaćini župe Novi Banovci.   Dušan Milekić